Wino białe

Batuta – białe wytrawne
50,00 zł

 Szczep: 100% Airen. Wino młode o jasnym, słomkowym kolorze z lekko zielonkawymi refleksami. Przyjemnie owocowe z aromatem słodkich owoców banana i ananasa. Odświeżające wino doskonale pasujące do wszystkich potraw, deserów oraz jako aperitif.

  • 750ml
Conde Noble – białe półsłodkie
40,00 zł

Szczep: 100% AirenMłode wino o lekko zielonkawym refleksie, bardzo lekkie z delikatnym aromatem brzoskwini. Słodycz wina jest lekko wyczuwalna, nie dominująca, co sprawia, że jest idealnym dodatkiem np. do sałatek, przystawek, deserów oraz jako aperitif.

  • 750ml
Ke Blanco – białe wytrawne
55,00 zł

Apelacja: D.O. Jumilla. Szczep: 50% Macabeo, 50% Airen. Blado żółty kolor z zielonkawymi refleksami. Wyraźnie wyczuwalne aromaty cytrusów, brzoskwiń i gruszek.Dobrze wyważone z lekką kwasowością na finiszu.

  • 750ml
Julia Garcia – białe wytrawne
70,00 zł

Apelacja: D.O. Rueda. Szczep: 100% Verdejo. Kolor żółty z zielonymi refleksami.W ustach wyczuwa się złożone aromaty nut owoców cytrusowych i jabłek.Na podniebieniu wino jest intensywne i orzeźwiające.

  • 750ml
Menade Verdejo – białe wytrawne
90,00 zł

WINO EKOLOGICZNE. Apelacja: D.O. Rueda. Szczep: 100% Verdejo. Kolor słomkowy z zielonkawymi refleksami, czysty i jasny. Wyczuwalne aromaty białych owoców z nutą wawrzynu, kopru i aromatycznych roślin jak tymianek. Na podniebieniu wino jest orzeźwiające i zrównoważone Wino charakteryzuje naturalna kwasowość i długi finisz. Eleganckie. Podawać w temp.  8 -10°C.

  • 750ml
Cava Hacienda del Carche Brut – musujące wytrawne
65,00 zł

Apelacja: D.O. Cava. Szczep: Macabeo, Xarel-lo, Perellada. Kolor blado-żółty z zielonymi refleksami. Intensywne aromaty owocowe. W ustach świeże i musujące o aksamitnym, zbalansowanym smaku. Wino idealne do sałatek, makaronów, owoców morza. Serwować schłodzone.

  • 750ml
Cava Montargull Xarel-lo – musujące wytrawne
95,00 zł

Apelacja: D.O. Cava, Gran Rserva. Szczep: Macabeo, Parellada i Xarelo-lo. Wyprodukowane z mieszanki  szczepów Xarelo-lo (który leżakuje 3 lata w nowych dębowych beczkach), Macabeo i Parellada. Aromat na początku owocowy, ewoluuje w kierunku nut wanilii i dymu.  Wino na podniebieniu jest bardzo gładkie i kremowe. Idealne do dań mięsnych, pieczeni oraz potraw pikantnych. Serwować schłodzone.

  • 750ml